Известување за трет уписен рок за запишување студенти за насоката кризен менаџмент, заштита и спасување на прв циклус студии на Воената академија „Генерал Михаило Апостолски“ − Скопје во учебната 2016/2017 година

31.08.2016

Ве известуваме дека согласно Конкурсoт за запишување студенти/питомци за потребите на Министерството за одбрана и на Армијата на Република Македонија и студенти за насоката кризен менаџмент, заштита и спасување на прв циклус студии на Воената академија „Генерал Михаило Апостолски“ − Скопје во учебната 2016/2017 година, за насоката Кризен менаџмент, заштита и спасување се останати 3 (три) непотполнети места.

За истите може да конкурирате на 05.08.2016 година, во просториите на Воената академија.